Vyberte si nábytek a doplňky ve stylu, který je Vám nejbližší!

patrik.aus@ausinterier.cz

O nás

PAAW Living se zabývá velkoobchodním
prodejem masivního nábytku a bytových doplňků z Indonésie

O naší společnosti

Vznik společnosti Ausch Collections s.r.o. se datuje k listopadu 2016. Jejím zakladatelem a zároveň majitelem je pan Patrik Auš. Obchodník a podnikatel, jehož znalost Indonéského trhu, a know-how podtržené 18-ti letými zkušenostmi v oboru, Vám dají opravdovou záruku spolehlivosti a vynikající kvality námi nabízených výrobků a služeb.

Historie společnosti spadá až do roku 1997, kdy na českém trhu vznikla firma zaměřená na obchod s nábytkem. Na její činnosti v roce 2003 navázala společnost Auš Interier, s.r.o., která se zabývala maloobchodním a velkoobchodním prodejem nábytku z exotických dřevin, designem a realizací projektů pro privátní a komerční sféru (hotely, restaurace, kavárny), a vybavením do veřejných prostor.

Naše nová společnost Ausch Collections s.r.o. se zabývá velkoobchodním prodejem masivního nábytku a bytových doplňků z Indonésie. Specializujeme se na výrobu, prodej a distribuci nábytku a dekorací z exotických dřevin či přírodních materiálů. Kromě velkoobchodu stále nabízíme výrobu nábytku na zakázku, design a realizaci projektů, a to vše jak pro klienty v České republice, tak v zahraničí, pro soukromé i komerční prostory. Pro naše výrobky vybíráme kvalitní dřevo (hl. teak, mango, mahagon, aj.), které v kombinaci s hovězí kůží, sklem, kamenem, pryskyřicí, a jinými zajímavými materiály tvoří výrazně originální a nadčasové kousky s nádechem exotiky. Naše zboží putuje do celé Evropy. Máme vlastní síť lokálních dodavatelů, truhlářů a řezbářů, od rodinných podniků v odlehlých vesnicích až po velké výrobce a dodavatele. Našim zákazníkům nabízíme velmi široký sortiment různorodého nábytku vyrobeného v několika možných stylech. Vyrábíme stoly, židle, skříně, komody, postele, koupelnový nábytek, zahradní nábytek aj. Dodáváme nábytek pro interiéry i exteriéry, vhodný pro vybavení hotelů, pensionů, restaurací, barů, kaváren, wellness center či sportovních zařízení, včetně dekorací a jiných doplňků.

Ausch Collections s.r.o. je společnost se sídlem v České republice, její hlavní pobočka sídlí v Indonésii, ve městě Semarang na ostrově Jáva.

Kvalita materiálu a certifikace našich dodavatelů

Dřevo je stále jednou z nejoblíbenějších surovin pro výrobu nábytku, a to nejen díky svému vzhledu, ale také vlastnostem. Pro naše výrobky vybíráme ten nejkvalitnější materiál, který získáváme výhradně v Indonésii. Indonésie má dnes přibližně 80 milionů hektarů deštných lesů a řadí se v oblasti tropů, hned po Brazílii a Kongu, mezi přední výrobce nábytku, překližky, buničiny, papíru, dveří a oken.

Při výrobě nábytku je velmi důležitým krokem sušení dřeva – je to základ pro kvalitní materiál. Poctivě vysušené teakové dřevo již dále nepracuje, ani na něm nevznikají žádné praskliny či jiné deformace typu bobtnání či sesychání. Nedílnou součástí je broušení, díky kterému je nábytek dopilován k dokonalosti. Pro lepší představu o zpracování dřeva a výrobě nábytku navštivte naši galerii fotografií v sekci Za scénou.

Certifikáty našich dodavatelů

FSC certifikace

Dřevo pro náš nábytek pochází z plantáží, které jsou pod dohledem vlády, tzv. Perum Perhutani Plantations, a také podléhají přísným standardům a monitoringu certifikace FSC. FSC, neboli Forest Stewardship Council, je nezávislá nezisková organizace s celosvětovou působností. Certifikát FSC zaručuje, že dřevo, ze kterého je produkt vyroben, pochází z lesů, jejichž obhospodařování je vyváženo jak po stránce ekologické, tak sociální i ekonomické. Má tedy jediný cíl, a to zabránit devastaci ohrožených lesů, pralesů a plantáží, a také nelegální těžbě, a tím tak podpořit růst místní fauny a flóry, která v důsledku nešetrných zásahů do přírody mizí a vymírá. Certifikace FSC je založena na deseti principech. Tyto jsou zaměřeny na dodržování zákonů, dohod a smluv, průhlednost vlastnických a uživatelských práv, podporu lesních dělníků po stránce sociální a ekonomické, ochranu půdy, vodních zdrojů a všech ekosystémů, zhodnocení stavu lesa i výnosy lesních produktů, apod. Činnost FSC je transparentní a má podporu několika světových organizací typu Greenpeace, WWF, atd.

 

SVLK certifikace

Každý náš dodavatel také získal od indonéského Ministerstva lesů a životního prostředí certifikaci SVLK (Systém Verifikasi Legalitas Kayu), která umožňuje exportovat výrobky ze dřeva v plném souladu s tamními zákony. Tato certifikace je zárukou toho, že veškerý proces sklizně, přepravy, zpracování a prodeje dřevařských produktů pochází z udržitelných lesů a plantáží. Získaná certifikace potvrzuje legální podnikání našich dodavatelů, ekologické metody výsadby a sklizně stromů, zajišťuje živobytí místních komunit i udržitelné prostředí pro místní faunu a floru.

Pro lepší porozumění věnujte, prosím, pár minut tomuto krátkému videu, kde je celý proces krásně zpracován a vysvětlen.

Pro naše výrobky využíváme i tzv. recyklované dřevo. Tím rozumíme dřevo, které již bylo kdysi vytěženo, zpracováno a použito na výrobu lodí, domů, trámů, okenic, vagónů, starých pražců, sudů, apod. Recyklované dřevo je starší, mnohem kvalitnější, vyzrálejší a hlavně šetrnější k životnímu prostředí, než dřevo z mladých teaků.

Často se nás zákazníci ptají, zda se FSC a SVLK certifikace podepisuje i na vyšší ceně námi vyrobeného a dodaného nábytku a dekorací. My s radostí odpovídáme, že vliv na cenu je minimální, až zanedbatelný, alespoň tedy pro naše výrobky. Jsme velmi hrdí na to, že Vám přinášíme nábytek a dekorace, jejichž původ nese dobré jméno a podporuje lesní hospodaření, které je, díky přísným požadavkům a kontrole FSC a indonéské vlády, šetrné k přírodě.